Ostatní periferie

Tato kategorie obsahuje zatím pouze jednu periferii EX06 sloužící pro bezkontaktní identifikaci. Používá se především jako součást identifikačního docházkového systému, ale je možné ji také zabudovat do strojů a výrobních zařízení pro identifikaci polohy některé z částí.
EX 06 čtečka čipů pro bezkontaktní identifikaci

Periferie EX 06 umožňuje čtení jednoduchých "read-only" čipů (transpondérů) pro bezkontaktní identifikaci v pásmu 125 kHz. Doporučený typ transpondéru pro čtení touto čtečkou je EM-MARIN H4102-01, nebo jiné kompatibilní typy. Transpondéry mohou mít různou formu - ploché karty, přívěsky ke klíčům, náramky apod. Společně s každým kusem    EX 06 je dodáván jeden kus transpondéru (klíčenka nebo karta dle výběru zákazníka).

Celá periferie je (včetně antény) na jedné desce plošného spoje a je mechanicky uzpůsobená pro zástavbu do instalačního rámečku ABB-Tango se zaslepovací krytkou. Periferii lze také umístit dio jakékoliv vhodné krabičky, popř namontovat na panel - je třeba zajistit, aby se transpondéry přikládané zvnějškuk zařízení přiblížili na minimální čtecí vzdálenost 20-30 mm od desky plošného spoje. Podobně jako ostatní periferie řady EX komunikuje EX 06 se zařízeními Micropel po lince RS485 (protokolem PesNet) prostřednictvím sdílených síťových proměnných. Tedy nemá v sobě uživatelský program. Její konfigurace probíhá přímo ve vývojovém prostředí StudioWin.

EX 06 má je navíc vybavena několika výstupy ovládatelnými pomocí sdílených proměnných (akustický výstup, indikační LED a výkonový výstup 30VDC/0.5A). Je tedy možné po ověření přečteného kódu nadřízeným PLC jednak signalizovat stav obsluze, jednak např. otevřít elektricky ovládaný zámek apod.

Technické údaje:
  • vstup - dat,informace o vstupním kódu přiloženého transpondéru
  • výstup 30 VDC/0.5 A, 1xsignalizační LED,akustická indikace sirénkou
  • napájení 12-30 VDC/1 W
  • rozměry 97x48x25 mm