Komunikační převodník CA5

Komunikační převodník CA5 je univerzální převodník, který více než plně nahrazuje starší převodníky CA21,CA3 a CA4 a přináší řadu nových funkcí. Umožňuje lokální a vzdálené propojování zařízení MICROPEL i připojení k zařízení ostatních výrobců (měřiče tepla, teploty atd.). Varianta G poskytuje integrovanou GSM bránu.
Univerzální komunikační převodník CA5ca5_pic

Komunikátor přináší několik zásadních inovací v oblasti komunikace:

  • USB port jak pro snadné programování nastavování všech funkcí komunikátoru, tak pro snadné programování a ladění automatů, čtení/zápis dat z/do automatů na lince L1/L2.
  • Linka L1 RS485-PESnet pro spojení PLC navzájem (MODBUS, UART, EXbus-SLAVE).
  • Linka L2 RS485-EXbus master pro připojení jednotek MEX400 (MODBUS, UART, PESnet-LITE).
  • Komunikační rozhraní Ethernet (volitelný modul nese označení E)
  • Komunikační rozhraní GSM (volitelný modul nese označení G)

Možnosti použití

  • Komunikátor pro linku PESnet přes USB. Komunikátor CA5 je vždy vybaven rozhraním USB, to umožňuje splnit hlavní funkci, a to je přístup k zařízením MICROPEL (vybavených linkou PESnet) Umožňuje tak programovaní automatů MICROPEL a čtení a zápis dat z/do paměti automatů. Pozn.: pro řady MPC300 je linka PESnet jediná možná komunikační linka. Komunikátor plně slouží jako náhrada starších komunikátorů CA21.
  • Vzdálený komunikátor pro linku PESnet přes ETHERNET. Komunikátor CA5 vybavený konektorem Ethernet (označení E) umožňuje vzdálený přístup k zařízením MICROPEL vybavených linkou PESnet. Umožňuje tak programování automatů MICROPEL a čtení a zápis dat z/do paměti automatů,které jsou v dosahu internetového připojení. Komunikátor s modulem Ethernet plně slouží jako náhrada starších komunikátorů CA4.
  • Vzdálený komunikátor pro linku PESnet přes GSM/GPRS. Komunikátor CA5 vybavený modulem GSM (označení G) umožňuje přístup k zařízením MICROPEL vybavených linkou PESnet. Umožňuje tak programování automatů MICROPEL a čtení a zápis dat z/do paměti automatů, které jsou v dosahu mobilní sítě GSM/GPRS.
  • SMS brána (komunikátor s modulem GSM).Komunikátor CA5 s modulem GSM (označení G) realizuje povelovou a informační SMS bránu(dříve tuto bránu realizoval komunikátor CA3 a samostatný modem GSM). Jako doplňková možnost je internetové připojení ke komunikátoru přes GPRS.
  • Výměna dat mezi sítěmi automatů PLC-DMA. Komunikátor CA5 může realizovat výměnu dat mezi automaty, které jsou lokalizovány v různých sítích automatů. Tato výměna dat je řízena vybraným automatem v jedné síti a protilehlé sítě jsou identifikovány IP adresou komunikátorů CA5 v těchto sítích. Výměna dat může probíhat jak přes rozhraní Ethernet tak GSM.

!!UPOZORNĚNÍ!! V naší nabídce lze nalézt také komunikační PLC MCA45 založený na hardwaru CA5, který je volně programovatelný. Podrobnosti lze nalézt zde.