Komunikační převodník CA6

Komunikační převodník CA6 je univerzální převodník, který více než plně nahrazuje starší převodníky CA21,CA3 a CA4 a přináší řadu nových funkcí. Disponuje všemi možnostmi jako převodník CA5 a především rozšiřuje svojí konektivitu o linku M-BUS (lze připojit až 96 M-BUS zařízení).
Univerzální komunikační převodník CA6

Komunikátor přináší několik zásadních inovací v oblasti komunikace:ca6eg_pic

 • Linka M-BUS je určena pro řipojení jednoho nebo více měřičů s komunikací M-Bus v režimu Slave.
 • USB port jak pro snadné programování nastavování všech funkcí komunikátoru, tak pro snadné programování a ladění automatů, čtení/zápis dat z/do automatů na lince L1/L2.
 • Linka L1 RS485-PESnet pro spojení PLC navzájem (MODBUS, UART, EXbus-SLAVE).
 • Linka L2 RS485-EXbus master pro připojení jednotek MEX400 (MODBUS, UART, PESnet-LITE).
 • Komunikační rozhraní Ethernet (volitelný modul nese označení E)
 • Komunikační rozhraní GSM (volitelný modul nese označení G)
Možnosti použití

 • Zdroj údajů z M-BUS měřičů (elektroměry, měřiče tepla, průtokoměry apod.) pro automaty. Komunikátor CA6 (max. 96 zařízení M-BUS, varianta S umožňuje připojení 5 zařízení) autonomně vyčítá údaje z měřičů na M-Bus a ukládá je dočasně do své paměti. Na vyžádání pak tyto údaje poskytuje automatům v síti MICROPEL.
 • Komunikátor pro linku PESnet přes USB. Komunikátor CA6 je vždy vybaven rozhraním USB, to umožňuje splnit hlavní funkci, a to je přístup k zařízením MICROPEL (vybavených linkou PESnet) Umožňuje tak programovaní automatů MICROPEL a čtení a zápis dat z/do paměti automatů. Pozn.: pro řady MPC300 je linka PESnet jediná možná komunikační linka. Komunikátor plně slouží jako náhrada starších komunikátorů CA21.
 • Vzdálený komunikátor pro linku PESnet přes ETHERNET. Komunikátor CA6 vybavený konektorem Ethernet (označení E) umožňuje vzdálený přístup k zařízením MICROPEL vybavených linkou PESnet. Umožňuje tak programování automatů MICROPEL a čtení a zápis dat z/do paměti automatů,které jsou v dosahu internetového připojení. Komunikátor s modulem Ethernet plně slouží jako náhrada starších komunikátorů CA4.
 • Vzdálený komunikátor pro linku PESnet přes GSM/GPRS. Komunikátor CA6 vybavený modulem GSM (označení G) umožňuje přístup k zařízením MICROPEL vybavených linkou PESnet. Umožňuje tak programování automatů MICROPEL a čtení a zápis dat z/do paměti automatů, které jsou v dosahu mobilní sítě GSM/GPRS.
 • SMS brána (komunikátor s modulem GSM).Komunikátor CA6 s modulem GSM (označení G) realizuje povelovou a informační SMS bránu(dříve tuto bránu realizoval komunikátor CA3 a samostatný modem GSM). Jako doplňková možnost je internetové připojení ke komunikátoru přes GPRS.
 • Výměna dat mezi sítěmi automatů PLC-DMA. Komunikátor CA6 může realizovat výměnu dat mezi automaty, které jsou lokalizovány v různých sítích automatů. Tato výměna dat je řízena vybraným automatem v jedné síti a protilehlé sítě jsou identifikovány IP adresou komunikátorů CA6 v těchto sítích. Výměna dat může probíhat jak přes rozhraní Ethernet tak GSM.

!!UPOZORNĚNÍ!!

V naší nabídce lze nalézt také komunikační PLC MCA46 založený na hardwaru CA6, který je volně programovatelný. Podrobnosti lze nalézt zde.