Komunikační prostředky

Jedná se o skupinu komunikačních programů,prostředků a komunikačních protokolů, které zprostředkovávají datové propojení mezi zařízeními MICROPEL (nebo celou sítí zařízení), PC programy pod operačním systémem Windows, nebo zařízeními ostatních výrobců.
 

DDEAp

DdeAP slouží ke zprostředkování datového spojení mezi sítí automatů MICROPEL a dalšími programy s komunikací DDE. Program DDEAP nahrazuje starší program MICROPEL DataServer, jehož podpora již byla ukončena.
COM_DDEAP_1
 

DataServer

DataServer je komunikační rozhraní (program) mezi počítačem PC vybavenými operačním systémem Windows98/2000/XP a sítí automatů MICROPEL připojenou přes komunikační adaptéry CA21 (USB), CA3(RS232) a CA4(Ethernet).
COM_komkomponenty
 

ModBus

Modbus je otevřený protokol pro vzájemnou komunikaci různých zařízení (PLC, dotykové displeje, I/O rozhraní apod), který umožňuje přenášet data po různých sítích a sběrnicích. Komunikace funguje na principu předávání datových zpráv mezi klientem a serverem (master a slave). ModBus lze provozovat na lince RS485 PLC řady 400, MCA45, MCA46, MT424 a MT470 a v režimu SLAVE na převodnících CA5 a CA6.
COM_modbus