M-BUS

M-Bus je průmyslový komunikační protokol určený především pro dálkový odečet hodnot z měřičů spotřeby nejrůznějších médií (pitné a užitkové vody, plynu, tepla, elektrické energie apod.). Připojení do M-BUS sběrnice lze realizovat jedním z našich zařízení - tedy komunikačním převodníkem CA6 resp. komunikačním PLC MCA46.
Soubory ke stažení
archiv
foto
E-shop
CA5/CA6_PLC MCA45/MCA46 - příručka
Dokument popisující vlastnosti a funkce univerzálního převodníku CA5,CA6 a programovatelného automatu MCA45 a MCA46 založeného na hardwaru CA5 resp.CA6.
stáhnout
MICROPEL CAMBSetup
Program CAMBSetup pro Windows PC pracuje s komunikátorem CA6 nebo automatem MCA46 fungujícím jako Master pro linku M-Bus. Programem lze provádět nastavení zařízení CA6/MCA46, případně upravit nastavení měřičů s komunikací M-Bus k němu připojených.
stáhnout
CAMBSetup - návod k použití
Návod k programu CAMBSetup určenému k nastavení komunikátoru CA6 / automatu MCA46 a k němu připojených měřičů s komunikací M-Bus v režimu Slave.
stáhnout
MICROPEL MBUSArchtool
MBUSArchTool je jednoduchý archivační program sloužící pro nastavení archivace dat do paměti MCA46. Tento program také umožňuje vyčíst uložená data v zákazníkem definované podobě do textových souborů CSV.
stáhnout
MCA46-Systém archivace z MBUS měřičů
Popis použití komunikačního PLC MCA46 jako autonomního archivátoru vyčítaných dat ze zařízení komunikující po lince M-BUS.Tento dokument zároveň popisuje možnost vyčtení těchto archivovaných dat pomocí programu MBusArchTool.
stáhnout